X
6 آبان

سریال کره ای افسانه جومونگ به کارگردانی لی جو هوان که محصول شبکه ام‌ بی‌ سی در سال ۲۰۰۷ میلادی است تهیه و تولید شده است.با بیوگرافی بانو یه سویا – سونگ جی هیو همراه ما باشید.

  • بیوگرافی بانو یه سویا با نام اصلی سونگ جی هیو

سونگ جی هیو متولد ۱۵ آگوست ۱۹۸۱ میلادی مصادف با ۲۴ مرداد ۱۳۶۰ شمسی در پوهانگ کره جنوبی است.

نام اصلی این بازیگر جئون سو یئون بوده که به سونگ جی هیو تغییر نام داده است.
وی فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه کیونگ مون است.
او در خانواده ۵ نفری متولد شده است ، یک بردار از خودش کوچکتر و یک خواهر از خودش بزرگتر دارد. مادر او شناگر حرفه ای تیم ملی کره استو برادرش نیز بازیگر است.

بیوگرافی بانو یه سویا همسر جومونگ در سریال جومونگ+ همسرش | عکس های شخصی

  • علاقه به بازیگری

یونگ جی هیو با دیدن فیلم قول با بازی پارک شین یانگ تصمیم گرفت برای بازیگر شدن تلاش کند.

وی در نوجوانی چندین بار پیشنهاد مدلینگ و بازیگری دریافت کرده بود ولی به دلیل مخالف پدر و مادرش آن را رد نمود.
او در جوانی در یک کافه مشغول کار بود که توسط نمایندگان استعداد یابی پیشنهاد بازیگری دریافت کرد و با مشورت والدینش آن را پذیرفت .

مطلب پیشنهادی  تازه ترین عکس منتشر شده از ۴۲ سالگی بانو سوریو در سریال سرزمین بادها

سونگ جی هیو قبل از اینکه بازیگری را آغاز کند به عنوان مدل برای مجله KIKI فعالیت میکرد.

وی بازیگری را با بازی در نقش عصر معصومیت در سال ۲۰۰۲ آغاز کرد. وی با بازی در فیلم پله آرزوها شناخته و نامزد جایزه بهترین بازیگر زن شد. بازی در سریال روزگار شاهزاده در سال ۲۰۰۶ او را به شهرت رساند. او سابقه اجرا در تلویزیون را با برنامه Running Man تجربه کرد.

  • سونگ جی هیو در سینما و تلویزیون

وی در فیلم و سریال های زیادی نظیر شکوفه دیر هنگام، سرنوشت یک مبارز، فراری از چوسان، زوج اورژانسی، افسانه جومونگ، کلوب دوست دختر قبلی، مزاحم، رستوران جادوگر و… به ایفای نقش پرداخت.

  • خلاصه داستان سریال جومونگ

داستان این مجموعه حول موضوع شکست دودمان گوجوسان از امپراتوری هان است. امپراتوری هان با بهره‌گیری از سلاح‌های فولادین در حدود سال ۱۰۸ قبل از میلاد، گوجوسان را شکست داده و مردم این امپراتوری عظیم آواره شده و با بی‌رحمی توسط سواره‌نظام آهنین قتل‌عام و شکنجه می‌شوند.

در این زمانه پرآشوب، شخصی به نام هائه‌موسو، رهبری یک گروه مقاومت محلی به نام گروه دامول را بر عهده گرفته و با استفاده از سربازان گوجوسان و حمایت گوموآ، شاهزاده کشور بویو، علیه هان فعالیت می‌کند. او سعی می‌کند آوارگان گوجوسان را از زیر ظلم و ستم هان بیرون بکشد.
هائه‌موسو در یکی از جنگ‌ها زخمی شده و توسط بانو یوها، دختر رئیس قبیله هابک، نجات داده می‌شود. این اتفاق باعث عشق آنها به یک‌دیگر و ازدواجشان می‌شود. سواره‌نظام آهنین هان مردم قبیله هابک را به جرم پناه دادن به هائه‌موسو قتل‌عام می‌کنند و یوها اسیر دست آنها می‌شود. گوموآ، یار قسم‌خورده هائه‌موسو، که به یوها علاقه‌مند است، او را نجات داده و با خود به بویو می‌برد.

مطلب پیشنهادی  بیوگرافی آزاده سیفی بازیگر نقش نگار در سریال زندگی زیباست + همسرش و تصاویر شخصی

هائه‌موسو که بعد از این واقعه به شدت به یوها علاقه‌مند شده، در نهایت با او ازدواج می‌کند. ولی این رابطه مدت زیادی ادامه نمی‌یابد و با توطئه وزیر اعظم و بانو یومیول (والامقام معنوی بویو) هائه‌موسو دستگیر می‌شود. این در حالی است که یوها در آن لحظه از هائه‌موسو کودکی را باردار بود، که بعدها نامش را جومونگ نهاد.

سربازان هان، هائه‌موسو را کور کرده و برای اعدام به سمت هان می‌برند. گوموآ به آنها حمله کرده و هائه‌موسو را از مهلکه نجات می‌دهد، ولی در نهایت هائه‌موسو بر روی صخره‌ای بلند گیر افتاده و با بدن زخمی و چشمان کور، به داخل رودخانه سقوط می‌کند.
گوموآ به یوها پناه داده و قسم می‌خورد روزی به همراه جومونگ، امپراتوری هان را نابود کند.


برچسب ها :

نظر خود را بنویسید